Žürii

PÕHIVÕISTLUSPROGRAMM

Põhivõistlusprogrammi kuuluva 18 filmi seas valivad festivali grand prix jt auhinnad järgmised inimesed:

Zeynep Atakan

Türgi produtsent, kes on tootnud ühe nüüdisaja kõige huvitavama režissööri Nuri Bilge Ceylani filmid „Talveuni”, „Ükskord Anatoolias”, „Kolm ahvi” ja „Rõhkkonnad”, mis on võitnud hulgaliselt auhindu kõige nimekamatelt festivalidelt maailmas. 2006. aastal osales „Rõhkkonnad” ka PÖFFi võistlusprogrammis ja pälvis parima režii preemia.

Dennis Davidson

USA suhtekorraldaja, turunduskonsultant, produtsent. Nõustanud ja korraldanud kümnete Suurbritannia ja Hollywoodi filmide reklaamikampaaniaid, näiteks „Kuninga kõne”, Brüno”, „Terminaator: lunastus”, „Batman alustab”. Ameerika ja Briti filmiakadeemia liige.

Graziano Diana

Itaalia stsenarist, režissöör ja kirjanik. Ettore Scola ühe tuntuma filmi „Perekond” kaasstsenarist. Tema kaaskirjutatud on ka Ricky Tognazzy film „Ultra”, mis võitis Berliini festivalil parima režissööri Hõbekaru. Populaarsete telesarjade stsenarist ja mitme telefilmi režissöör. 2008. aastal ilmus esikromaan „Demonio”.

Ivo Felt

Eesti produtsent ja helirežissöör, Allfilmi stuudio juht. Felt on tootnud grusiin Zaza Urušadze filmi „Mandariinid”, mis kandideeris Oscarile ja Kuldgloobusele, samuti kaastootnud soomlase Klaus Härö Kuldgloobusele kandideerinud filmi „Vehkleja”. Praegu on tal töös neli mängu- ja kaks dokumentaalfilmi.

Zygmunt Krauze

Poola rahvusvaheliselt tuntumaid heliloojaid ja interpreete, pianist. Tema kunstilisi saavutusi ja tegevust nüüdismuusika edendajana on korduvalt tunnustatud, muuhulgas Prantsuse Auleegioni ordeniga. Varssavi muusikafestivali „Ogrody Muzyczne” kunstilise juhina on alati tähelepanu pööranud ka Eesti muusikale. Ligemale 20 filmi helilooja.

Naoko Ogigami

Jaapani režissöör, kelle tuntuim film on komöödia „Prillid”, mis võitis 2008. aastal Berliini festivalil Manfred Salzgeberi auhinna. Tema tööd on alati oodatud ka PÖFFile, „Tualett” näiteks sai 2010. aastal siin publikupreemia. Tema kõige uuem film „Tihkelt kootud” kuulub ka tänavu PÖFFi kavva.

Laila Pakalnina

Läti tuntumaid režissööre, kelle dokumentaal- ja mängufilmid on pälvinud tunnustust paljudelt festivalidelt. Mitu tema filmi, sealhulgas kaks viimast - „Hei, Rasma!” ja „Koidik” -, on toodetud Läti ja Eesti koostöös. „Koidik” esilinastus 2015. aastal PÖFFi põhivõistlusprogrammis, pälvides parima operaatoritöö preemia.

DEBÜÜTFILMIDE VÕISTLUSPROGRAMMI ŽÜRII

Debüütfilmide võistlusprogrammis osalevat 16 filmi seast valivad parima filmi ja kaks eriauhinna saajat järgmised žüriiliikmed:

Eitan Anner

Iisraeli stsenarist ja režissöör, 2016. aasta PÖFFi grand prix´ võitja filmi „Vaikne süda” eest. Tema eelmine linateos „Armastus ja tants” valiti Berliini festivali lastefilmide võistlusprogrammi ja jõudis rohkem kui kümne riigi kinolevisse. Õpetab Sam Spiegeli filmi- ja telekoolis stsenaristikat.

Aistė Diržiūtė

Leedu näitleja, kelle tuntuim roll on Alanté Kavaïté filmis „Sangaile suvi”, mis osales Sundance´i ja Berliini festivalil ja mille Leedu esitas Oscari kadidaadiks. 2015. aastal võitis Vilniuse filmifestivalil parima Leedu naisnäitleja auhinna. Ta mängib ka venelase Ivan Bolotnikovi filmis „Harms”, mis kuulub tänavu PÖFFi kavva.

Takeo Hisamatsu

Jaapani produtsent, Tokyo filmifestivali juht. Osalenud pea-, kaas- või tegevprodutsendina selliste filmide nagu Takeshi Kitano „Outrage: võitlus jätkub”, Hirokazu Kore-eda „Kumminukk” ja Yoji Yamada „Armastus ja au” valmimise juures.

Fernando Loureiro

Brasiilia produtsent. Osalenud tegevprodutsendina selliste menukomöödiate nagu „Frances Ha” ja „Keskööst varahommikuni” valmimise juures. Tema toodetud USA filmi „Sweet Virginia” näitab tänavu ka PÖFF.

Tiina Mälberg

Eesti näitleja ja lavakõne õppejõud. Peaosa eest Kadri Kõusaare filmis „Ema” pälvis Eesti filmi- ja teleauhinna EFTA. Sama linateos tunnistati 2016. aasta PÖFFil ka parimaks Eesti filmiks. Rakvere teatri publikupreemia tänavune laureaat.

Guillaume de Seille

Prantsuse produtsent, selliste rahvusvahelises koostöös valminud filmide nagu Ivan Tverdovski „Zooloogia”, Giorgi Ovašvili „Khibula” ja Alejandro Fernández Almendrase „Palju kära ei millestki” kaastootja.

NETPACi (AASIA FILMIKUNSTI EDENDAMISE VÕRGUSTIK) ŽÜRII

NETPACi ehk Aasia filmikunsti edendamise võrgustiku žürii valid Põhivõistlusprogrammi filmide hulgast parima Aasia filmi. Sellesse kuuluvad:

Martti Helde

Maailmas palju tunnustust, sh PÖFFilgi mitu auhinda võitnud filmi “Risttuules” režissöör, Eesti Kinoliidu esimees.

Lekha Shankar

Tais elav India filmiajakirjanik ja kinokuraator.

Keoprasith Souvannavong

Radio France Internationali ajakirjanik.

FIPRESCI (RAHVUSVAHELINE FILMIKRIITIKUTE ÜHING) ŽÜRII

FIPRESCI žürii esindab filmikriitikute häält ning valib parimaks peetava Debüütfilmide võistlusprogrammi filmi.

Kristin Aalen

Norra filmikriitik, veebilehekülje kulturkritikk.no asutaja.

Kata Orsolya Molnár

Ungari sõltumatu veebifilmiajakirja Filmtekercs.hu peatoimetaja.

Emilie Toomela

Eesti filmiajakirjanik, raadiosaate „Kinovärgiga mandariin” üks juhte.

OIKUMEENILINE ŽÜRII

Oikumeeniline žürii tõstab esile neid filme, mis esindavad olulisel määral kristlikke või lihtsalt üldinimlikke põhimõtteid, empaatilist ja üksteisega arvestavat elukorraldust, traditsioonilisi eluväärtusi ja elu pühadust.

Andres Põder

Eesti Kirikute Nõukogu president, peapiiskop emeeritus.

Stefanus

Eesti Apostlik-Õigeusu kirik, metropoliit.

Jaan Tammsalu

Tallinna praostkonna praost ja Tallinna Jaani koguduse vaimulik.

Erki Tamm

Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduse Liidu president, pastor.

Indrek Sammul

Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku piiskopkond, näitleja.

Madis Kolk

Eesti Apostlik-Õigeusu kirik, ajakirja Teater. Muusika. Kino peatoimetaja.