Uudised

21. PÖFF püstitas mitmeid rekordeid

15.12.2017

Tänavuse Pimedate Ööde filmifestivali meediakajastuse potentsiaalne auditoorium ületas esimest korda miljardi piiri, ulatudes 1,1 miljardi inimeseni. Võrreldes eelmise aastaga tähendab see ligemale kolmekordset kasvu.

Kokku mainiti festivali 70 riigi, sealhulgas Hiina ja India väljaannetes. Põhjalikke käsitlusi PÖFFist avaldasid teiste seas sellised mainekad väljaanded nagu Variety, The Hollywood Reporter, Screen International, Cineuropa, Indiewire, Le Film français ja Iskusstvo Kino.

Festivali juht Tiina Lokk nimetas tulemust meeldivaks üllatuseks. „Ehkki PÖFF teeb A-klassi festivalina alles oma esimesi samme, näitab nii suur rahvusvaheline huvi, et oleme õigel teel, mis on meile kõigile suureks innustuseks,” ütles ta.

Rekordiline on ka külaliste hulk, kes PÖFFil ja selle filmitööstusele suunatud üritusel Industry@Tallinn & Baltic Event tänavu osales - kokku 1291. Festivali seansid kogusid 80 289 külastust – sedagi on natuke rohkem kui varasematel aastatel.

PÖFFi põhiprogrammi kuulus 70 riigist pärit 233 täispikka filmi, neist 20 maailma-, 26 rahvusvahelist ja 10 Euroopa esilinastust. Laste ja noortefilmide festivali Just Film kavas oli 50 ning lühi- ja animafilmide festivali PÖFF Shorts kavas 257 filmi. Seansse oli kokku 909.

Vaatajarekordit märgib ka Just Filmi 17 000 külastust.

Vabatahtlikuna tegutses PÖFFil kümnest riigist pärit veidi üle 400 inimese, kes sooritasid rohkem kui 15 000 töötundi