11

OMA KAVA

Registreerimine
Sisselogimine
Parooli taastamine
Registreerimine
Parooli taastamine
Ajakava

20. PÖFFi auhindade võitjad on selgunud!

26.11.2016

Põhivõistlusprogramm Žürii liikmed: Uberto Pasolini, Steen Bille, Fridrik Thor Fridriksson, Laura Birn, Kang Soo-Yeon, William Goldstein

Grand Prix - Parim Film “VAIKNE SÜDA”
Iisrael
Režissöör: Eitan Anner
Produtsent: Gal Greenspan
Vastu võtab: Eitan Anner

Žürii kommentaar: Inspireeriva teekonna eest lootuse ja julguse suunas.

Parim režissöör “HINGUS”
Iraan
Režissöör Narges Abyar
Produtsendid: Mohammad-Hossein Ghassemi & Abouzar Pourmohammadi
Vastu võtab: Narges Abyar

Žürii kommentaar: Tähendusrikka teekonna eest süütusesse ja lapsepõlve maagiasse.

Parim operaator “MELANIJA KROONIKAD”
Läti, Tšehhi, Soome
Operaator: Gints Berzins
Vastu võtab: Gints Berzins

Žürii kommentaar: Unustamatute kujutiste eest inimeste kannatustest looduse karmis ilus.

Parim stsenaarium "IDAPOOLNE BISNIS"
Rumeenia, Leedu, Moldova
Stsenarist: Igor Cobileanski
Vastu võtab: Igor Cobileanski

Zürii kommentaar: Humoorika ja valgustava teekonna eest elu absurdustesse.

Parim meesnäitleja auhind "IDAPOOLNE BISNIS"
Rumeenia, Läti, Moldova Näitlejad: Ion Sapdaru ja Constantin Puscasu
Vastu võtavad: Ion Sapdaru ja Constantin Puscasu

Žürii kommentaar: Selle eest, et meil püsiks meeles armuda luuseritesse ja unistajatesse, kes me kõik oleme.

Parim naisnäitleja “VAIKNE SÜDA”
Iisrael
Näitleja: Ania Bukstein
Vastu võtab: Ania Bukstein

Žürii kommentaar: Selle eest, et ta avas meile tõe sellel tähendusrikkal eneseavastusteekonnal.

Parim filmimuusika “KODULÄVEL”
Hispaania
Helilooja: Sílvia Pérez Cruz
Vastu võtab: Sílvia Pérez Cruz

Žürii kommentaar: Selle eest, et ta tõi laostunud inimeste katsumustesse muusikalise elu.


Debüütfilmide võistlusprogramm Žürii liikmed: Reza Mirkarimi, Sudhanshu Saria, Joyce Pierpoline, Michael Pärt, Dorothee Pfistner

Parima debüütfilmi auhind “DUETT”
Iraan
Režissöör: Navid Danesh
Produtsent: Ehsan Rasoulof
Vastu võtab: Navid Danesh

Žürii kommentaar: Armastuse, iha, kahetsuse ja truuduse peene vaatluse ning nüansirikka soopoliitika vaatluse eest traditsioonist ja uskumustest juhitud ühiskonnas.

Žürii eriauhind “VAIKNE HINGETÕMME”
Colombia
Režissöör: Augusto Sandino
Produtsent: Augusto Sandino
Vastu võtab: Augusto Sandino

Žürii kommentaar: Kaleidoskoopilise inimsuhete perspektiivi ning sugude ja generatsioonide ülese armastuse, himu, lootuse ja meelehite voolavuse ja põgususe kujutamise eest.

Žürii eriauhind “PÜHA RATTUR”
Brasiilia
Režissöör: Homero Olivetto
Produtsendid: Kiki Lavigne, Karen Castanho, Fernando Fraiha, Bianca Villar
Vastu võtab: Homero Olivetto

Žürii kommentaar: Julge, sensuaalse, adrenaliini täis sõidu eest, mis tegeleb vastuoluliste teemadega nagu rituaal ja usk, olles samaaegselt vastuvõtlik ja väljakutsuv žanrikino traditsioonide suhtes.


Eesti Filmi konkurss Žürii liikmed: Reza Mirkarimi, Sudhanshu Saria, Joyce Pierpoline, Michael Pärt, Dorothee Pfistner

“EMA”
Režissöör: Kadri Kõusaar
Produtsent: Aet Laigu
Vastu võtab: Kadri Kõusaar

Žürii kommentaar: Kõhklusteta loodud portree eest, mis kujutab naist, kes tema rolli suhtes olevate ootuste koorma alt välja üritab murda.


Publiku lemmikfilm “PADAEMAND”
Venemaa
Režissöör: Pavel Lungin
Produtsendid: Fedor Bondarchuk, Pavel Lungin, Evgeniy Panfilov, Dmitriy Rudovskiy
Videotervitus


Aasia Filmikunsti Edendamise Võrgustiku (NETPAC) žürii auhind parimale Aasia filmile Žürii liikmed: Katrin Kissa, Andrei Vasilenko, Asif Rustamov

“DUETT”
Iraan
Režissöör: Navid Danesh
Produtsent: Ehsan Rasoulof
Vastu võtab: Navid Danesh

Žürii kommentaar: Hiilgavalt dramaatilise loo eest, mis on teostatud läbi julge mängu narratiivse struktuuri baaselementidega. Käitudes kui julge anatoomik paljastab režissöör elegantselt napisõnaliselt kangelaste sisekogemused, mis on seotud laiema subjektidevahelise kriisiga.


Rahvusvahelise Filmikriitikute Ühingu (FIPRESCI) žürii auhind parimale Debüütfilmide võistlusprogrammi filmile Žürii liikmed: Senem Aytac, Florian Vollmers, Andrei Liimets

“ÕRN HINGETÕMME”
Colombia
Režissöör: Augusto Sandino
Produtsent: Augusto Sandino
Vastu võtab: Augusto Sandino

Žürii kommentaar: Mitmetasandilise ja sooja Colombia ühiskonna kujutamise eest. Film pakub nüanseeritud kommentaari ühiskonna soorollidele ja võimusuhetele visuaalselt eristuva stiili, peene stsenaariumi ja väljapaistvate, erinevatest põlvkondadest näitlejate tööga.


Oikumeenilise žürii auhind, mille annavad välja Eesti suuremate kongregatsioonide eesseisjad Žürii liikmed: Andres Põder, Urmas Viilma, Stefanus, Kornelius, Philippe Jourdan, Erki Tamm

“SÜNGE ÕNN”
Šveits Režissöör: Stefan Haupt
Produtsent: Rudolf Santschi

Žürii kommentaar: Oikumeeniline žürii leidis, et “Sünge õnn” on märkimisväärne inimese elu teele sattuvate traagiliste katsumuste, hoolivuse ja kristliku armastuse sõnumi kujutamise poolest. Võimsa näitlemise ning targa visuaalse kujutamisega film õpetab meid märkama imesid igapäevas ning jumala tegutsemist läbi inimsuhete, mis ületab inimeseks olemisega kaasneva eksistentsiaalse üksilduse ja ümbritseb meid armastusega.