11

OMA KAVA

Registreerimine
Sisselogimine
Parooli taastamine
Registreerimine
Parooli taastamine
Ajakava

Festivalist

Ajalugu Pimedate Ööde Filmifestival algas 1997. aastal, mil linastus 25 täispikka filmi tuues kokku 4500 kinokülastust. Festival kasvas kiiresti kahekordistades külastajate arvu aastast aastasse ning tuues Tallinnasse filme kogu maailmast. Kümne aastaga kümnekordistus PÖFFil linastuvate filmide arv, publiku arv kasvas veelgi rohkem. Esimeselt fookuselt Põhjamaade kinol on festivali haare laienenud kõigile kontinentidele ja paljudesse žanritesse. Tallinn on muutunud rahvusvaheliseks filmiproffide kohtumispaigaks.

Ülevaade 2015 - rohkem kui 80 000 külastust
- 650 filmi ja 914 linastust
- 768 filmitööstuse külalist ja ajakirjanikku
- tunnustatud FIAPFi poolt

PÖFFi missiooniks on maailma filmikultuuri tutvustamine Eesti vaatajatele ja seeläbi filmikultuuri populariseerimine Eestis, filmi- ja kinoprofessionaalide omavahelise suhtluse arendamine rahvuslikul ja rahvusvahelisel tasandil ning Eesti filmikultuuri tutvustamine välisriikides. PÖFF lähtub oma tegevustes vabaühenduste eetikakoodeksist.

PÖFFi peamised partnerid on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Välisministeerium, Eesti Filmi Instituut, Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond, Eesti Olümpiakomitee, Loov Euroopa MEDIA, välisriikide fondid ja saatkonnad.

Ettevõtetest olid 2015. aastal suuremateks toetajateks Nordea pank (festivali hooaja peasponsor) ja Nordic Hotel Forum (esitleja) ning kuldsponsorid Elisa, Toyota Baltic, PZU Kindlustus, Tridens, Alexela, Postimees ja Starman.

PÖFF aastaringselt Kumu Dokumentaal (aastaringne)
Kumu Dokumentaal on ainus iganädalane dokumentaalfilimide programm Eestis. Programmi võib laias laastus jagada kaheks: filmid kunstist ja kunstnikest; ja üldine dokumentaalprogramm fookusega kultuuril. Filmid meie programmis kutsuvad vaatama, avastama ja mõtlema maailmale meie ümber. Seansse juhatavad sisse oma ala spetsialistid vastavalt filmi teemale; kõikide filmide juures on publiku arutelu oodatud.

Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival (28. aprill - 1. mai 2016)
Kevadeti Eesti mudapealinna Haapsalu vallutav kolmepäevane õudus- ja fantaasiafilmide maraton. HÕFFi programmis kohtab viimaste aastate parimaid õõva- ja fantaasiafilme, unustatud klassikat, trash- ning kultus-, friigi- ja ekstreemkino. Rahvusvaheliste filmikülaliste ning tervet Haapsalut haarava ärevusega on HÕFF muutunud teravaid kinoelamusi otsivate filmifännide kevadhooaja tippsündmuseks.

Tartu armastusfilmide festival tARTuFF (1. - 6. august 2016)
tARTuFFi fookuses on armastus kõigis oma variatsioonides. Hoolikalt valitud programm koosneb värsketest mängufilmidest, klassikutest ja aktuaalsetest dokkidest. Lisaks toimuvad õpitoad, kontserdid, kirjandustunnid ja muud esinemised. Festivali süda ehk Tartu Raekoja plats on sel soojade ja pimedate öödega augusti nädalal unikaalne 1600-kohaline kinosaal, mille ees kõrgub 20-meetrine hiigelekraan.