11

OMA KAVA

Registreerimine
Sisselogimine
Parooli taastamine
Registreerimine
Parooli taastamine
Ajakava

Festival

Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF) – on üks suuremaid ja omanäolisemaid filmifestivale Põhja-Euroopas ning piirkonna ainus filmifestival, mis on Rahvusvahelise Filmiprodutsentide Assotsiatsioonide Föderatsiooni (FIAPF) poolt akrediteeritud rahvusvahelise võistlusprogrammiga festival. Selline õigus on maailmas veel 14 festilvalil, mille hulka kuuluvad mh Cannes, Berliin, Veneetsia, Karlovy Vary, Tokyo, Moskva, Shanghai, San Sebastian ja Varssav.

Festival hõlmab palju erinevaid sündmusi, kolm täismahus alafestivali (Animated Dreams, Just Film, Sleepwalkers) ja rahvusvahelised filmitööstuse sündmused, mis toovad Tallinnasse kokku filme ja filmitegijad rohkem kui 70st riigist Ameerikast Aasiani.

Festivali kuulub kaks rahvusvahelist võistlusprogrammi (Põhi Võistlusprogramm ja Debüütfilmide võistlusprogramm), programmid, mis näitavad teiste festivalide menukeid (Panoraam) või põnevaid pärle kuumadel teemadel (Foorum), spetsialiseeritud programmid (Moekino, Vitamiinilaks jne) ning lühifilmide ja retrospektiivide programm, samuti filmiteemalised erisündmused (kontserdid, näitused, loengud jm).

Pimedate Ööde Filmifestivali põhiprogramm (11. november – 27. november 2016) – Põhi Võistlusprogramm ja Debüütfilmide Võistlusprogramm, Eesti Filmide Võistlusprogramm. Kõrvalprogrammidesse kuuluvad viimase kahe aasta jooksul loodud mängu- ja dokumentaalfilmid, ühe filmitegija, žanri või stuudio retrospektiiv ning Prantsuse kino fookus.

Animatsioonifilmide festival Animated Dreams (16. november - 20. november 2016) – kahe viimase aasta lühianimafilmide võistlus. Lisaprogrammi kuulub filmitegija retrospektiiv ja ühe maa fookus.

Laste- ja noorsoofilmide festival Just Film (11. – 20. november 2016) – lastefilmide ja noortefilmide võistlus, eriprogrammid.

Rahvusvaheline lühifilmide festival Sleepwalkers (12. – 16. november 2016) – kahe viimase aasta tudengi- ja lühifilmid neljas võistlusprogrammis, nimeka filmikooli retrospektiiv, eriprogrammid.

Industry@Tallinn (17. – 24. november 2016) – filmitööstusele suunatud sündmused Pimedate Ööde Filmifestivali ajal, mida korraldavad PÖFF ja Baltic Event.